איך לצמצם תאונות ותקלות עגורן באתרי בנייה?

מערכות ראייה למנופים יכולות למנוע תאונת ותקלות ולייעל את העבודה באתרי בנייה. התקנת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומערכות ראייה לעגורן צריח, הם חלק מהפתרונות למניעת האסון הבא והתייעלות העבודה באתרי בנייה

מנופים הם לא חביבי הקהל באופן כללי וכאשר הם מוצבים מעל לשכונות מגורים, בפרט. כיום ישנה עלייה במודעות של יזמים וקבלנים לנזקים בנפש וברכוש, שנגרמים כתוצאה מתאונות מנופים, זאת עקב ריבוי המקרים. אף אחד לא רוצה להיות הבא לשאת באחריות לתוצאות תאונה ובוודאי שאין לאף אחד כל רצון ששמו יופיע בעיתונות בנסיבות מצערות אלו. לכן, בשנים האחרונות, עולה המודעות לנושא ויזמים וקבלנים מחפשים פתרונות מנע והתייעלות כגון מערכות ראייה למנופים – מצלמת מנוף או מצלמת עגורן צריח – אחת מהטכנולוגיות המתקדמות שמסייעת להימנע מתאונות ונזקים. יש צורך ברור לבצע “החלפת דיסקט” בכל הנוגע לתחום הבטיחות באתרי הבנייה, אין מדובר בשירותי אינסטלטור שמחליף גומיית אטם או סיפון במטבח, מדובר על עבודות בגובה רב תחת מגוון סיכונים שונים ומורכבים.

תקלות בטיחותיות הן הסיוט של כל יזם

מקרים חוזרים ונשנים של תאונות עבודה עם העגורן מקבלים סיקור נרחב בכלי התקשורת, לעיתים רק מעצם העובדה שהם נמצאים שם ויוצרים תחושת חוסר ביטחון והתקוממות מצד התושבים. כתוצאה מכך, הרשות המקומית לא מרוצה וגם היזמים והקבלנים כבר הבינו שהם יכולים להיות הבאים בתור שמופיעים תחת כותרות שליליות וגרוע מכך, מעורבים באסון. החשיבות שמקנים כיום מהנדסים, יזמים וקבלנים לפעילות עגורן בטיחותית ומקצועית, נובעת בין היתר, מכך שכולם הבינו שהעגורן במובנים רבים הוא “הפנים של האתר”, לטוב ולרע.

שיפור התדמית והתוצאות המקצועיות

לא צריך לחכות לתת תשובות לכולם ולהגיב על אמצעי הבטיחות שננקטו, מה שצריך לעשות הוא להוביל גם בתחום הזה. כשיזם או קבלן משתמש במיכשור וכלים שמצויידים בטכנולוגיה, הוא גם מונע תאונות וגם יוצר לעצמו תדמית טובה. מצלמת מנוף – צילום שטח האתר ממעוף המנוף הוא כלי שיכול לשמש לתצפית על המתרחש ובעיקר לייעל את עבודת המנופאי. לכן, היום כולם מחפשים פתרונות מתקדמים להתקנת מצלמות בעגורנים והמערכת האחרונה שנכנסה לשוק וצוברת תאוצה היא מצלמה חדשנית, שמותקנת על עגלת העורגן וחוסכת להם גם זמן וכסף וגם משפרת את התוצאות.

מה הופך את מערכת הראייה למנוף ליעילה?

מעבר לעובדה שהן מצמצמות את פעילות כח האדם באתר, מצלמות עגורן צריח, מספקות תמונה רחבה על השטח, גם כאשר האונקל יורד למטה ויותר מכך, בכל רגע נתון המנופאי יכול לבצע זום אין ולהתמקד על היעד. המנופאי יכול לקבל תמונה מלאה של האתר גם כאשר מזג האוויר פוגע ביכולת הראייה של האדם. מצלמות המנוף יודעות להתגבר על מכשולים שעלולים לגרום לטעות אנוש, כאשר המנופאי מסתמך על אתתים או מצלמות וו, שפגיעות לחבלות ושאינן מאפשרות קבלת תמונה מלאה בזמן ירידת האנקול. כל אלו ועוד, מאפשרים צמצום בכח אדם, חסכון בזמן יקר שמבוזבז על הנפות עיוורות ודיוק רב בפעולות המנופאי.

מצלמת עגורן חובה לכל מנוף

מעבר לפתרונות להפחתת סיכונים והתייעלות כלכלית, יזמים וקבלנים פועלים בדרכים רבות ליצירת תדמית חיובית בעיני הציבור והלקוחות. תאונה באתר, בתקווה שלא הסתיימה באסון, עדיין גורמת נזק כספי ומעבר לכך, תדמיתי. נזק כזה עלול להפחית את רמת האמינות של החברות שמפעילות את המנוף ומנהלות את עבודות הבינוי. לתקן את הנזק ולהחזיר את האמון בדיעבד, הרבה יותר קשה מאשר לעשות פעולות מנע והתייעלות מבעוד מועד. לכן, בנוסף לשאר ההשקעות המקצועיות והבטיחותיות, יש להכניס טכנולוגיות מתקדמות לעבודה, כגון מערכות ראייה למנופים, שגם חוסכות בזמן ובכסף.

2018-01-21T15:52:03+02:00
Call Now Button דילוג לתוכן